ریحانه عشق برای اعتراض به توهین خیلج فارس بر روی لوگوی سمت راست بالای صفحه کلیک و امضاء کنید 

السلام علیک یا اباعبدالله و علی الارواح التی حلت بفنائک علیک منی سلام الله ابدا ما بقیت و بقی اللیل و النهار و لا جعله الله آخر العهد منی لزیارتکم السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین

فقط با مرگ اسرائیل و حامیانش مسلمانان جهان برای همیشه از دست ظالم رها می شوند

من بعنوان یک ایرانی معتقد هستم اگر اسرائیل و نوکران جیره خوارش مانند امریکا باید بمب اتمی داشته باشند ما هم باید بمبی پیشرفته تر از آنها داشته باشیم دوستداران و عاشقان یوسف فاطمه زهرا (س)
دوستداران و عاشقان یوسف فاطمه زهرا (س)
دوستداران و عاشقان یوسف فاطمه زهرا (س)

آمریکا باید بداند ایران نیازی به بمب اتمی ندارد چون هر ایرانی مانند یک بمب اتمی است

آرشیو
موضوع بندی
شنبه 1 تیر‌ماه سال 1387
معیار شناخت نام خوب

معیار شناخت نام خوب

نام وجود دوم شخص به شمار میرود ،زیرا آدمی همواره به وسیله آن در محاورات و اجتماعات مورد گفتگو یا شناسایی قرار می گیرد.نام نیک بر اساس سه معیار شناخته می شود ،این سه معیار عبارتند از :1.شرع 2.عقل سلیم 3.عرف صحیح و مطلوب اجتماع  امام باقر (ع)فرموده است :" صحیح ترین نامها ،نامی است که معنای بندگی خدا را داشته باشد و برترین آنها نام انبیاست. "

انگیزه نامگذاری

یکی از راههایی که میتوان تا حدودی به افکار و علایق وآرمانهای پدر و مادر پی برد ،نحوه نامگذاری آنها در مورد فرزندشان است.معمولا پدر و مادر بر حسب علاقه ای که به برخی از شخصیتهای برجسته اعم از مذهبی ،علمی ،سیاسی ،ورزش و ... دارند نام آن را برای فرزندان خویش بر میگزینند تا خاطره آنان را در خانواده شان تجدید و احیا کنند.

روایتی درباره اهمیت انتخاب نام نیک برای فرزندان

رسول اکرم(ص)فرموده است:" نخستین کار نیکی که آدمی درباره فرزند خود انجام میدهد، این است که نامی نیکو بر او نهد .پس هرکدام از شما نام فرزندتان را نیک انتخاب نمایید. "

شخصی به امام صادق (ع)عرض کرد :" ما نام های شما و پدرانتان را برای فرزندان خودمان انتخاب می کنیم ،آیا این عمل برای ما نزد خدا اجر و ثوابی خواهد داشت ؟حضرت پاسخ داد:آری ،به خدا سوگند .مگر دین خدا جز دوستی خوبان و دشمنی با بدان است."  رسول اکرم (ص)فرموده است :" سعی کنید نامهای خوب را انتخاب نمایید ؛زیرا شما را درقیامت با همان نامها مخاطب می سازند و گفته می شود : ای فلانی فرزند فلانی ! برخیز به سوی نوری که به طرف آن راهنمایی یافتی بپیوند ؛و ای فلانی فرزند فلانی ! به پا خیز ،ولی نوری که راهنمای تو باشد نداری . "


لطفآ در زمان خروج سری هم به اینجا بزنید

تعداد بازدیدکنندگان : 130632


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها

Powered by WebGozar

Flashing Table Border Script New Page 1

اینجا هم یه سری بزن